Felicitas Babušíková

Felicitas Babušíková

Narodila sa v Bratislave. Po ukončení aktívneho korčuľovania sa popri štúdiu a neskôr aj popri zamestnaní venovala rozhodcovskej a funkcionárskej činnosti. Bola dlhoročnou členkou Výkonného výboru krasokorčuliarskeho oddielu Slovan Bratislava, Slovenského a Československého krasokorčuliarskeho zväzu. Ako medzinárodná rozhodkyňa za Československo a neskôr za samostatné Slovensko rozhodovala a bola hlavným rozhodcom na mnohých Majstrovstvách sveta, Majstrovstvách Európy, Juniorských majstrovstvách sveta ako aj na Zimných olympijských hrach a Zimnej Univerziáde.

V rokoch 2004-2009 bola členkou Technickej komisie pre jednotlivcov a športove dvojice Medzinárodnej korčuliarskej únie (ISU Single and Pair Technical Committee) a Riaditeľkou krasokorčuľovania Medzinárodnej korčuliarskej únie (ISU Director for Figure Skating). V tejto funkcii riadila všetky tri technické komisie ISU. Je to doteraz najvyššia dosiahnutá funkcia Slováka v medzinárodnej športovej organizácii v histórii krasokorčuľovania na Slovensku.

 

V roku 2002 po ZOH v Salt Lake City bola predsedníctvom Medzinárodnej

korčuliarskej únie (ISU) menovaná do komisie, ktorá vytvárala a vypracovala nový, teraz používaný systém rozhodovania v krasokorčuľovaní.

Je absolventkou Prírodovedeckej fakulty UK v Bratislave a ako biochemik pracovala celú dobu v zdravotníctve v odbore klinickej biochémie.

 

 

Návrat na sekciu česní členovia